Remigijus rekomenduoja!
Remigijus REKOMENDUOJA naudoti "Kvėpuok laisvai!" pirtyje‼️ Šis mišinys - be konkurencijos geriausias pasirinkimas pirties procedūroms: šaltas, gaivus ir kvėpavimo takus atveriantis aromatas, bei prakaitavimą skatinantys čiobrelių bei rozmarinų eteriniai aliejai yra tiesiog tobula dermė! Kad ir kokį eterinį aliejų išsirinktumėte pirties procedūroms, svarbiausias klausimas yra:"Kaip teisingai naudoti eterinius aliejus pirtyje, kad maksimaliai išnaudoti jų terapines savybes?".
Pirties procedūros - tradicinis detoksikacijos būdas, paplitęs ir mėgstamas daugelyje kultūrų. Apie šios procedūros naudą pasakoti tikriausiai nereikia: puikiai žinote, kad prakaituojant iš organizmo šalinami šlakai ir toksinai. Maža to, pirtyje, nuo šilumos imame dažniau kvėpuoti, o kartu su iškvepiamu oru irgi šalinami toksinai! Su iškvepiamu anglies dioksidu iš organizmo pašalinama iki 70% visų metabolizmo atliekų, kai, tuo tarpu su prakaitu apie 20%, o šalinimo sistemoje vos 10%. Taigi kvėpavimas yra LABAI svarbi detokso dalis! Aromaterapinė pirtis - puikus būdas kaip reikiant paprakaituoti ir...pakvėpuoti!
Aromaterapine pirtimi galima paversti bet kurią pirtį, jei tik nusinešite ten eterinių aliejų. Svarbus momentas: nesugadinkite jų. Labai svarbu žinoti, kaip teisingai naudoti eterinius aliejus pirtyje, kad jie ne tik skaniai kvepėtų, bet ir teiktų terapinę naudą. Kokia ji?
Eteriniai aliejai gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, valo, atveria ir grūdina kvėpavimo takus, skatina toksinų šalinimą iš organizmo. Norint išsaugoti terapines eterinių aliejų savybes, visų pirma reikėtų prisiminti faktą, kad eteriniai aliejai "bijo" karščio. Neveltui nuolat raginame juos garinti elektriniuose eterinių aliejų garintuvuose, kur formuojamas šaltas garas, o ne tradicinėje aroma žvakidėje, kur eterinis aliejus kaitinamas žvakės liepsnos smilksta, rūksta, dega kol praranda terapines savybes.
Žodžiu, reikalas toks: eteriniai aliejai yra aktyvūs ir terapiškai naudingi, kol temperatūra nepasiekia maždaug 60-70 laipsnių. Po to jų struktūra ima kisti: dalis natūralių cheminių medžiagų suyra ar pasikeičia taip, kad nebeteikia taip trokštamų terapinių savybių. Pvz. eukaliptų aliejus kaitinamas labai skaniai kvepia, bet nosies nebeatkemša ir slogos nepalengvina. Kitas dalykas: kaisdami, smilkdami, rūkdami eteriniai aliejai skyla į kenksmingus junginius, nuo kurių gali pradėti skaudėti galvą, prasidėti čiaudulys, kosulys ar kiti į alergiją panašūs simptomai. Todėl čia logiškai reikėtų prieiti išvados, kad eterinių aliejų niekada, jokiais būdais, negalima lašinti ant karštų pirties akmenų. Šią klaidą daro labai daug žmonių. Kai kitą kartą pamatysite darant šį "aromaterapinį nusikaltimą", būtinai pamokykite žmones teisingai elgtis su eteriniais aliejais pirtyje. Po šio teksto jūs būsite aromaterapinės pirties guru!
Idealus būdas aromaterapintis pirtyje - garinti eterinius aliejus šilto (ne karšto) vandens dubenėlyje. Tasai dubenėlis galėtų būti stiklinis, akmeninis, keraminis ar metalinis. Įpilkite į jį vandens, na, bent kokį 1 litrą ir dosniai įlašinkite eterinių aliejų. Dosniai, tai reiškia apie 20-25 lašus - eksperimentuokite, nes kiekis labai priklauso nuo pasirinkto eterinio aliejaus. Švelnesnių kvapų lašelių reikės daugiau, intensyvesnių - mažiau. Pastatykite dubenėlį su vandeniu ir kvapniais lašeliais ant aukščiausiai esančio pirties suolelio. Po kelių minučių visoje pirties patalpoje pasklis eterinių aliejų aromatas. Šiuo vandeniu, taip pat, galima apšlakstyti šiltas pirties sienas, jame mirkyti vantas.
Pirtyje labai tinka naudoti intensyvių kvapų eterinius aliejus: eukaliptų, rozmarinų, pipirmėčių, mirtų. Taip pat ypatingai gerai kvepia ir nuostabias terapines savybes dovanoja spygliuočių - pušų, kėnių eteriniai aliejai. Jie puikiai valo, atveria ir detoksikuoja kvėpavimo takus. Mėgstantiems švelnesnius aromatus tikrai patiks levanda, čiobrelis, citrusai - ypač gardžiai pirtyje kvepia japoninis laurenis (jį labai mėgsta moterys). Vaikams pirtį galite ruošti su mandarinų, levandų, pušų ar rozalinų eteriniais aliejais.
Atskirai norėčiau apdainuoti pipirmėčių eterinį aliejų. Šis aliejus pirtyje kuria WOW efektą! Kartą su vyru svečiavomės Stambule ir ten turėjome progą apsilankyti tikroje Turkiškoje pirtyje, kuri buvo gausiai pakvėpinta pipirmėčių aliejumi. Kiek mačiau, tai pirtininkas ten tą praskiestą aliejų tiesiog purškė į orą. Bet WOW efektas slypėjo ne tik nuostabiame pipirmėčių aromate, bet tame, kad sėdint karštoje pirtyje viso kūno odą tiesiog badė adatėlėmis nuo stipriai vėsinančio mentolio, kuris yra natūrali pipirmėčių eterinio aliejaus sudedamoji dalis. Nepatikėsite, bet tas mentolis tiek apgauna odos paviršiuje esančius receptorius, kad vienu momentu man net pasidarė šalta. Labai rekomenduoju pabandyti pipirmėčių eterinį aliejų pirtyje - tik panaudokite jo daugiau, tada tikrai bus WOW! Beje, tą purškalą labai lengva pasigaminti: įlašinkite 50 - 60 lašų pipirmėčių eterinio aliejaus į 50ml talpos stiklinį buteliuką, užpilkite vandeniu iš čiaupo, gerai sukratykite ir purkškite į šiltą pirties orą. Saugokite akis, gleivines ir nepurkškite to purškalo ant odos - gali sudirginti.
Dar vienas puikus būdas, kurį labai mėgsta mano vyras Remigijus - apsitrynimas grynais eteriniais aliejais. Kaip tai atrodo? Jau gerokai paprakaitavus pirtyje, reikia užlašinti du - tris lašelius GRYNŲ eterinių aliejų ant delnų ir energingai apsitrinti jais visą kūną. Šiam metodui būtina rinktis odai draugiškus eterinius aliejus: arbatmedį, eukaliptą, levandą, rozaliną, mirtą, mišinius "Imunitetas" arba "Kvėpuok laisvai!". Koks poveikis? Remigijus sako, kad tiesiog jaučia, kaip eterinis aliejus "nueina tiesiai į kraują". Skamba juokingai, bet poveikis tikrai panašus. Pasikaitinus pirtyje, atsiveria odos poros, oda sudrėksta, tad eteriniai aliejai daug greičiau patenka į mūsų organizmą. Tokios procedūros poveikis tikrai stiprus, bet verta ją išbandyti, nes pvz. jei iš vakaro skaudena gerklę ar varva nosis, rytą po tokios procedūros dažniausiai būni sveikas, it ridikėlis!
Vienintėlis dalykas, dėl kurio turiu įspėti: jei nusprendėte pirtyje apsitrinti eteriniais aliejais, labai saugokite akis ir lytinius organus, nes gryni eteriniai gali ne juokais sudirginti šias jautrias vietas!
Kitas, nerealiai malonus ir naudingas būdas mėgautis aromaterapija pirtyje yra kūno šveitimas. Kai oda įšils, suprakaituos, atsivers poros, čiupkite iš anksto pasigamintą aromaterapinį kūno šveitiklį ir švelniai įmasažuokite jį į drėgną viso kūno odą. Po to nuplaukite vėsiu vandeniu. Aromaterapinį šveitiklį pasigaminsite labai paprastai: paimkite porą saujų druskos (aš mėgstu rupesnę jūros druską), užpilkite ją augaliniu aliejumi (pvz. saldžiųjų migdolų - nebrangus ir visada geras pasirinkimas) - šiuos du komponentus aš maišau beveik lygiom dalim. Druska neturi plaukioti aliejuje, priešingai - ji turi būti vos suvilgyta aliejumi, kad maloniai slystu odos paviršiumi. Į paruoštą masę įlašinkite norimų eterinių aliejų. Aš dažniausiai renkuosi kažką iš citrusų - greipfrutą, apelsiną, citriną. Citrusiniai aliejai ne tik gardžiai kvepia, bet ir garsėja kaip puiki anticeliulitinė, diuretinė, detoksikuojanti priemonė. Eterinių aliejų nepagailėkite: kūno šveitiklis yra nuplaunama kosmetikos priemonė, todėl čia ne taip svarbu laikytis saugios, 1% koncentracijos. Daugiau kvepiančių lašelių sukels odai lengvą šoką, tad po procedūros ji bus super spindinti ir daili!
Po šveitimo procedūrų odą būtinai pamaitinkite, palepinkite lengvu aliejiniu įtrynimu. Tam labiausiai tiktų kamelijų aliejus arba gardenijų MONOI: šios priemonės lengvos, greitai įsigeria ir nepalieka nemalonaus "riebalo" jausmo ant odos. Galite tiesiog ištepti odą šiais aliejais, o galite "paturbinti" augalinį aliejų keliais lašeliais eterinių. Po pirties procedūrų labiausiai tiktų raminanti levanda, ramunėlė ar mišinys "Saldžių sapnų". Jie ne tik nuramins karščio ir šveitimo sujautrintą odą, bet ir padės jai regeneruotis, atsinaujinti. Tai tokios štai Deiviškos aromaterapinės pirties taisyklės!
Karščiu alsuojantys linkėjimai, aromáma Giedrė
Palikite komentarą