Noriu pasidalinti su Jumis svarbia žinute! Prašau, perskaitykite laišką iki galo. 

2011 m. balandžio 27 dieną gimė mano sūnus Arvydas. Tas mažas, švelnus, pienu kvepiantis žmogutis ne tik pavertė mane mama, bet ir padėjo suprasti, kad man didžiausią laimę gyvenime teikia rūpinimasis kitais.

2011 m. spalio 11 dieną kartu su kolege Irena Strazdiene įkūrėme bendruomenę „Sąmoningos mamos“. 

Kvietėme mamas į nemokamas paskaitas, seminarus ir jaukius pasisedėjimus prie puodelio arbatos. Pirmąjame susitikime dalyvavo 14 mamų, su mažyliais pilveliuose ir ant rankų. Antrąjame - daugiau nei 40. Dvejus metus nepailsdamos dalijomės žiniomis, receptais ir patarimais su kitomis mamomis. Irena kalbėjo apie sąmoningą vaikelio pradėjimą, nešiojimą ir pasitikimą šiame pasaulyje, o aš dirbau su jau pagimdžiusiomis mamomis, mokydama jas migdyti, grūdinti, masažuoti ir visaip kaip natūraliai sveikatinti savo mažuosius stebuklėlius. Mano vedamose paskaitose visada garuodavo eterinių aliejų žvakidė, o vėliau ir elektrinis garintuvas. Kiekvieno seminaro temą vienaip ar kitaip susiedavau su aromaterapija ir eteriniais aliejais. Dalijausi su mamomis receptais, kuriuos buvau atradusi ir išbandžiusi savo šeimoje.

Nieko keista: būdama 16 metų visiškai pamečiau galvą dėl kvapų terapijos - mokiausi šio meno iš geriausių specialistų Lietuvoje ir užsienyje, domėjausi, skaičiau, bandžiau, maišiau ir eksperimentavau. Ilgainiui, mano paskaitas lankančios mamos ėmė prašyti ne tik pasidalyti aromaterapiniais receptais, bet ir pagaminti joms mišinių kasdienėms vaikučių sveikatos problemoms palengvinti. Ne visos turėjo reikalingų priemonių, noro ir drąsos gaminti tokius dalykus pačios.

„Baubukas“, „Dantukų fėja“, oro gaiviklis „Šalin, ligos!“ buvo pirmieji, mano pačios rankomis, pagal užsakymą, namuose pagaminti produktai. Pirmaisiais mėnesiais užsakymų būdavo 5-10, bet netrukus jų kiekis pradėjo didėti geometrine progresija, nes mamos dalijosi gerais atsiliepimais apie mano gaminamas priemones ir rekomenduodavo jas išbandyti kitoms šeimoms. Staiga paroje ėmė trukti laiko: tuo metu mokiausi Lietuvos sveikatos mokslų universitete, turėjau mažą vaiką, vedžiau seminarus visoje Lietuvoje, o naktimis arba labai ankstyvais rytais gamindavau aromaterapines priemones. Vieną dieną supratau, kad niekur nedingsiu: nebegalėjau užsiimti „namūdine“ veikla, nes kalba ėjo apie žmonių sveikatą. Pradėjau domėtis tokių priemonių įteisinimu ir jiems keliamais reikalavimais.

Patikėkite, 2014 metais tai atrodė daugiau, nei sudėtinga. Tačiau aš nė nemaniau sustoti! Kasdien sulaukdama tiek daug grįžtamojo ryšio iš klienčių supratau, kad alternatyvios sveikatos priežiūros priemonių poreikis Lietuvoje yra labai didelis. Varstydama valdiškų įstaigų duris, domėdamasi kosmetikos gamybos galimybėmis ir toliau mokydamasi, tuo pat metu ėmiau siųstis įvairiausius eterinius aliejus iš viso pasaulio: ieškojau pačių geriausių žaliavų tiekėjų, nes nujaučiau, kad mano veikla išaugs į kažką didingo ir dovanojančio man tai, ko labiausiai gyvenime norėjau: jausmą, kad galiu būti naudinga kitiems žmonėms.

2016 m. kovo 7 dieną įsteigiau įmonę ir sudariau sutartį su LSMU vaistine - ten beveik dvejus metus buvo gaminami mūsų produktai ir fasuojami eteriniai aliejai. Netrukus pristačiau Lietuvos mamoms aromaterapinę liniją „Sąmoningos mamos aromaterapija“. Ji buvo pasitikta itin džiugiai ir netruko išpopuliarėti visoje Lietuvoje! Kaip ir pradžioje, taip ir tada atsiliepimai apie aromaterapinių priemonių dovanojamą terapinį efektą sklido iš lūpų į lūpas, o tai ir buvo pats geriausias įvertinimas ir postūmis toliau domėtis ir kurti naujus produktus. Taip atsirado visa linija, skirta spręsti kasdienes mažųjų šeimos narių sveikatos problemas: sloga, pilvelio diegliai, skausmingai dygstantys dantukai, neramus miegas, peršalimas, odos problemos... 

Mano tikslas buvo nuleisti aromaterapiją ant žemės, t. y. paaiškinti žmonėms kas tai yra, labai paprasta kalba ir pavyzdžiais, nes tuo metu Lietuvoje aromaterapija buvo „kažkas tokio“: sudėtinga, nesuprantama ir skirta tik išrinktiesiems. Vedžiau seminarus Lietuvos miestuose ir miesteliuose, rašiau straipsnius, aktyviai kūriau aromaterapija ir sveikatingumu besidominčių mamų bendruomenę socialiniuose tinklose. Galiu drąsiai pasakyti, kad per porą metų man pavyko pasiekti savo tikslą! Aromaterapija Lietuvoje tapo žinoma ir vertinama ne tik tarp mamų, bet ir tarp profesionalių sveikatos priežiūros specialistų. Neįtikėtina, bet tai, kas prieš porą metų dar buvo sunkiai suprantama ir neprieinama „paprastiems mirtingiesiems“, dabar tapo naudojama bene kiekvienuose namuose, kur yra mažų vaikų (ir ne tik).

Šiandien nieko nestebina darželio grupėse garuojantys garintuvai, „kvapnia namų vaistinėle“ vadinama dėžutė su eteriniais aliejais, vaikai, iškvėpinti arbatmedžiais ir eukaliptais, kad nekibtų svetimos bacilos, aromaterapinės vonios ir kiti sveikatinantys ritualai. Per muges ir renginius beveik nesutinkame mamų, kurios nežinotų kas yra „Baubukas“!

Aromaterapija užsitarnavo pasitikėjimą ir rado deramą vietą Lietuvos mamų širdyse! Esu nepaprastai laiminga, kad mano šalies gyventojai pamažu atranda alternatyvią sveikatos priežiūrą ir vos sunegalavus nesigriebia vaistų, o vadovaujasi tokiu požiūriu: „Jei nepadės natūralūs preparatai, visada galėsiu išgerti vaistų“. Per septynerius veiklos metus išaugom: įkūrėme savo gamybos laboratoriją, subūrėme nuostabių moterų - mamų, kurias vadiname Deivėmis, kolektyvą, papildėme aromaterapinę liniją produktais, tinkamais ne tik vaikams, bet ir mamoms bei tėčiams.

Mūsų vardas tapo puikiai žinomas visoje Lietuvoje.

Tačiau veiklai vystantis vis dažniau susiduriame su nedidele problema: mūsų prekinio ženklo pavadinimas „Sąmoningos mamos aromaterapija“ skamba įpareigojančiai (neva, aromaterapija skirta tik kažkokioms ypatingoms mamoms), dažnai jis kritikuojamas dėl ilgumo ir dėl to, kad žmonės jį sunkiai prisimena. Dar gi: mūsų kuriamomis priemonėmis ėmė domėtis užsieniečiai! Jiems šis lietuviškas pavadinimas išvis nieko nesako. Pabandėme išversti pavadinimą į anglų kalbą. Neskamba. Per ilgas. Sunkiai įsimenamas. Vėl tos pačios bėdos.

Vieną saulėtą 2018 metų pavasario dieną vaikščiojau su jaunėliu sūneliu Tautvydu pušyne. Galvojau apie tai, koks turėtų būti tas tikrasis, trumpasis ir visiškai mano veiklos esmę atspindintis pavadinimas. Aromaterapija ir mamos - tai du pagrindiniai komponentai. Mintyse dėliojau šiuos du žodžius, norėdama išmąstyti kažkokią skambią kompoziciją, kol į galvą šovė žodis aromáma. „Tobula“,- pagalvojau tą akimirką. Aromatai ir mamos, aromaterapijos mama, mama aromaterapija, aromaterapija mamoms... Visa mano veiklos esmė viename skambiame, trumpame, lengvai įsimename ir visam pasaulyje suprantame žodyje! Akimirksniu galvoje ėmė gimti logotipo dizainas: laiminga mama ir sveikas mažylis, jaukiai įsitaisę lašelio formos kokone, kurio viršus žydi Lietuvos vėliavos spalvomis: nepaprastai didžiuojuosi, kad kuriame tokią fantastišką produkciją Lietuvoje! Gamta, harmonija, gerovė, mamos ir vaiko ryšys, sveikata, meilė, žydėjimas, jaukios akimirkos kartu - visa tai apibūdina aromáma.

Šiuo laišku noriu Jums pranešti, kad „Sąmoningos mamos aromaterapija“, 2019 metų pavasarį atgimsta kaip aromáma. Daug kas klausia ar negaila atsisveikinti su senajame logotipe esančia sraige ir sraigiuku, kurie simbolizavo neskubrų, malonų ir kupiną spalvingų kasdienių atradimų, mamų ir mažylių gyvenimo būdą. Žinoma, šiek tiek gaila! Juk su ta sraige ir sraigiuku mes labai pamažu, bet užtikrintai nuėjome labai toli ir pasiekėme labai daug.

O, bet, tačiau... Negalima stovėti vietoje, nes gyvenimas - tai tėkmė. Ir mes, kaip tas spalvotas lašelis, liejamės į pasaulio vandenis. Iš lokalaus prekės ženklo pamažu tampame globaliu. Tikrai ne dėl to, kad Lietuvoje per mažai vietos, bet dėl to, kad gerais dalykais reikia dalintis su visu pasauliu! Tebūnie visi pasaulio vaikai sveiki, o jų mamos ir tėčiai laimingi ir ramūs! Šiandien mano vizija yra tokia: „Aromaterapija kiekvienai šeimai. Aromaterapija kiekvieną dieną, kaip pirmasis pasirinkimas sunegalavus. Aromaterapija į kiekvienus pasaulio namus“. Žinau, ambicijos didelės ir skamba nerealiai, bet juk vizija ir yra tai, ką iš tikrųjų sunku pasiekti!

Kas bus kitaip, pasikeitus mūsų pavadinimui? Iš esmės niekas nesikeičia. Tie patys produktai, ta pati sudėtis, aukščiausios kokybės žaliavos, tos pačios etiketės, tie patys aprašymai. Tos pačios Deivės, kurios Jums mielai patars bet kokiais aromaterapinio sveikatinimo klausimais, kartu pasidžiaugs Jūsų šeimos pasiekimais, nubrauks ašarą ir išklausys, kai bus sunku. Viskas lieka taip pat, bet nenustebkite, kad jau visai netrukus kai kurių produktų etiketėse matysite ne sraigę su sraigiuku, o aromáma lašelį ir jame jaukiai susiglaudusius mamą ir mažylį. Naujas pavadinimas įpareigoja būti dar geresne savo pačių versija. Visada yra kur tobulėti ir mes tą tikrai darysime. Didžiausia mūsų motyvacija esate JŪS - mamos, kurios mumis tiki ir pasitiki jau septynerius metus. Jūsų atsiliepimai, sėkmės istorijos ir pasitikėjimas yra mūsų veiklos kuras ir įkvėpimas. 

Tapus aromáma, mes...

Pažadame būti arti Jūsų - plėsime firminių parduotuvių tinklą visoje šalyje, kad sunegalavus galėtumėte gauti reikalingas priemones dar tą pačią dieną.

Pažadame išlaikyti protingas ir visiems prieinamas populiariausių, kasdien reikalingų produktų kainas, nes mūsų devizas - aromaterapija kiekvienai šeimai!

Pažadame išlaikyti esamą produkcijos kokybę - netaupysime aukštos kokybės žaliavoms. Jau geriau kurį laiką neturėsime tam tikrų produktų, nei gamyboje naudosime netinkamas žaliavas.

Pažadame plėsti produktų asortimentą, kad „kvapnioje namų vaistinėlėje“ rastumėte pagalbą visais gyvenimo atvejais.

Pažadame ir toliau šviesti šeimas natūralaus sveikatinimo ir ligų profilaktikos klausimais.

Pažadame propaguoti tvarų ir atsakingą verslą.

Pažadame, kad įdiegsime Jūsų taip pageidaujamą nuolaidų ir lojalumo sistemą grįžtantiems klientams.

Pažadame ir toliau būti patrauklus darbdavys mamoms, grįžtančioms į darbo rinką po motinystės atostogų. 

Pažadame ir toliau bendrauti su Jumis paprastai, nuoširdžiai, šiltai ir mamiškai, lygiai taip, kaip bendraujame su savo artimiausiomis draugėmis.

Tai mano įmonės darbuotojų ir mano asmeninis pažadas Jums.

Su meile,

Giedrė Veličkienė

Aromaterapeutė, aromaterapinių linijų

„Sąmoningos mamos aromaterapija“ ir šeimininkė ir kūrėja

aromáma | kiekvienuose namuose