Kvapni vasaros vaistinėlė
Jūsų pageidavimu apžvelgiame būtiniausias priemones vasaros atostogoms.
Levandų žiedų vanduo (hidrolatas)
Tai priemonė, kuri privalo ne tik įšokti į atostogų krepšį, bet ir amžiams apsigyventi namų vaistinėlėje.Tai “must have” visoms šeimoms, kuriose yra vaikų! Nieko universalesnio ir švelnesnio šiame pasaulyje nėra!
Kas tas hidrolatas?
Distiliuojant eterinius aliejus vandens garų distiliavimo principu, hidrolatas lieka, kaip šalutinis distiliacijos produktas. Labai paprastai sakant – tai distiliuotas vanduo su labai labai nedideliu kiekiu eterinio aliejaus (šiuo atveju levandų). Paprastai hidrolato koncentracija yra tokia: 1 l vandens – 0,02 g eterinio aliejaus. Kūdikiška, homeopatinė koncentracija, todėl jį galima drąsiai naudoti ant odos nuo pat pirmų gyvenimo dienų.
Kuo naudingas hidrolatas?
1. Iššutusiai, sudirgusiai, išbertai odelei raminti. Ypač gerai veikia užpakaliuko iššutimus, sauskelnių dermatitą, prakaitinę. Tiesiog purkškite tiesiai ant pažeistos odelės. Rezultatas matomas labai greitai.
2. Ramina ir vėsiną saulėje nudegusią odą (levanda turi savybę stebuklingai „ištraukti“ karštį).
3. Atbaido uodus! Nepamainoma priemonė visai mažiems leliukams, kurioms kitos priemonės dar netinkamos (0-10 mėn. amžiaus).
4. Uodų ir kitų zvimbalų sukastai, niežtinčiai odai raminti (galima purškti didelius odos plotus). Lokaliai uodų sukandimus geriausiai patepti GRYNU levandų eteriniu aliejumi.
5. Gydo akių infekcijas. Nesvarbu, ar akytė pūliuoja nuo gimimo, ar mažasis padauža įsitrynė kokių dulkių ir akytė traiškanoja – levandų vandenukas bus pirmas vaistas. Tiesiog sumirkykite vatos tamponėlį hidrolatu ir kelis kart dienoje valykite akytes.
6. Pirmoji pagalba nubrozdintai ar kitaip pažeistai odelei: malšina skausmą, saugo nuo infekcijos, skatina gijimą. (Visada turėkite rankinėje, keliaudami su mažaisiais į lauką).
7. Nepamainomas kelionių automobiliu metu: jei mažyliui karšta, jis tapo irzlus, neramus – „pašventinkite“ jį levandų vandenuku. Kvapas ramina, o eterinis aliejus vėsina.
8. Mamoms levandų hidrolatas puikiai pakeis veido toniką. Purkškite veidą po prausimosi, prieš tepant kremu. Ramina, vėsina, mažina uždegimus, bėrimus.
9. Ramina odą po depiliacijos ar skutimosi (vyrai tai įvertins!) Akimirksniu malšina sudirgimą, „žąsies odą“.
Levandų eterinis aliejus – vienas švelniausių ir universaliausių eterinių aliejų, tinkamų naudoti kūdikiams ir mažiems vaikams. Jaukus ir šiltas levandų kvapas ramina nervų sistemą, gerina miegą, tad gali būti naudingas vaikams (ir tėvams), kurie per atostogas patiria daug įspūdžių arba yra priversti miegoti ne savo namuose, ne savo lovelėje.
Kaip naudoti levandų aliejų miegui gerinti ir nervų sistemai raminti?(Rinkitės vieną iš šių būdų, nes naudojant viską kartu, bus per daug!)
1. Pakvėpinkite eteriniu aliejumi kambarį, kur miegos mažasis atostogautojas. Jei atostogauti kartu keliauja ir elektrinis eterinių aliejų garintuvas (difuzorius), tiesiog įlašinkite į jį 4-5 lašelius levandų eterinio aliejaus ir mėgaukitės kvapnia migla.
Jei eterinių aliejų garintuvas keliauti su Jumis nepasirengęs, siūlau užlašinti penkis – šešis lašelius levandų eterinio aliejaus ant vatos tamponėlio ir padėti jį garuoti kur nors netoli Jūsų ir mažylio lovos. Kvapas netrukus pasklis visoje patalpoje. Arba galima užlašinti lašelį (ne daugiau) levandų eterinio aliejaus ant pagalvės – aromatas pamažu skleisis ir saugos mažylio miegą.
2. Jei atostogų vietoje turite vonią, išmaudykite mažylį levandose! Primenu, kad gryno eterinio aliejaus į vonią lašinti negalima, jį būtina atskiesti druska (arbatinis šaukštelis) , pienu (pusė stiklinės) ar augaliniu aliejumi (arbatinis šaukštelis). Mažylio voniai pakanka 2-3 lašelių eterinio aliejaus. Jei turite tik dušą ir pliuškentis neišeis, įlašinkite 1 lašelį levandų aliejaus į mažylio plaukų-kūno prausiklį ir nuprauskite vaikutį juo nuo galvos iki kojų. Tai greitasis metodas, kuris tokio rezultato, kaip vonia nesuteiks, tačiau geriau nei nieko.
3. Greitoji pagalba miegui gerinti – įtrinkite mažylio pėdutes levandų aliejumi. Vienas lašelis vienai pėdutei. Super efektyvu.
P.S. Visi šie patarimai tinka ir suaugusiems, tik tokiu atveju, lašelių skaičių dauginkite iš trijų.
Taip pat levandų eterinis aliejus yra tikras odos draugas! Jis skatina odos gijimą ir regeneraciją, mažina skausmą, niežulį, tad labai padeda susižeidus, įsipjovus, nudegus, sukandus vabzdžiams, atsiradus pūslėms ant kojų. „Ekstra atveju „levandų aliejų galima lašinti gryną ant odos (tiesiai ant žaizdų, nudegimų, uodų/bičių įkandimų)
Sūraus vandens, smėlio ir saulės sudirgintai, išsausėjusiai odai nepakeičiama priemonė yra stipriai drėkinantis alavijo gelis su levandomis. Be šio produkto neįsivaizduoju paplūdimio atostogų! Alavijo ir levandų gelis „Vasaros gelbėtojas“ tinka veido ir kūno odai, taip pat ir plaukams. Tepkite šiuo lengvu, greitai įsigeriančiu geliu nudegusią, išsausėjusią, sudirgusią odą ir akimirksiu pajusite palengvėjimą. Priemonės sudėtyje – 99% vandens ir alavijo sulčių. Specialios receptūros dėka drėkinantys komponentai patenka net ir į giliuosius odos sluoksnius. Sūraus vandens ir saulės nualintiems plaukams taip pat patiks drėkinanti alavijo gelio kaukė. Tiesiog sutepkite plaukus per visą ilgį, supinkite į kasą ar suriškite į laisvą kuoduką ir eikite miegoti. Ryte šią „kaukę“ išplaukite ir džiaugsitės švelniais ir paklusniais plaukais. „Vasaros gelbėtojas“ taip pat labai puikiai mažina niežulį ir perštėjimą įkandus uodams ar kitiems zyziantiems padarams.
Po ilgų kelionių pėsčiomis skauda kojas? Leiskite „Vasaros gelbėtojui“ Jus išgelbėti! Išmasažuokite pėdas ir blauzdas atvėsintu geliu – levandų eterinis aliejus maloniai atpalaiduos įsitempusius raumenis ir raiščius, sumažins tinimą.
Beje, šią vasarą sukūrėme ir naują pagalbininką „LEDINIS vasaros gelbėtojas“ – šis gėris sudėtyje dar turi ir maloniai vėsinančio pipirmėčių eterinio aliejaus. Pavargusios kojos ir stipriai saulėje nudegusi oda – šio gelbėtojo kompetencijoje.
Klasikinį gelbėtoją su levandų eteriniu galima naudoti mažiems vaikučiams ir visai šeimai, o LEDINĮ variantą rekomenduojame ne jaunesniems, nei trijų metų vaikučiams ir visai šeimai, išskyrus nėščias moteris. Pipirmėčių aliejus netinka mažiems vaikams ir nėščioms moterims.
Arbatmedžio eterinis aliejus – antibakterinis, antivirusinis ir antigrybelinis preparatas visai šeimai. Šis gėris taipogi privalo apsigyventi ne tik vasaros, bet ir namų vaistinėlėje. Arbatmedžio aliejus tarnauja kaip pirmosios pagalbos aliejus esant odos pažeidimams, užkrėstoms, pūliuojančioms žaizdoms,nutrintai (nukasytai) odai ir pan. Taip pat tai pirmasis ir labai efektyvus “vaistas” atsiradus lūpų pūslelinei (tepkite tiesiai ant pūslelių). Beje, dėl lūpų pūslelinės: ar žinojote, kad Herpes virusą provokuoja UV spinduliai? Jei pastebėjote, kad tik išvykus atostogauti visada užklumpa pūslelinė, įsigykite lūpų pieštuką su UV filtru ir Jūsų bėdos baigsis. Aš daug metų kankinausi su šia problema, kol galų gale suvokiau tikrąją priežastį.
Po vizito viešose pirtyse ir baseinuose labai mėgstu ištrinti visų šeimos narių pėdas arbatmedžio eteriniu aliejumi. Tai nuostabi prevencija pėdų odos ir nagų grybeliui! Šis patarimas itin aktualus tiems, kurie planuoja ilsėtis dideliuose viešbučiuose su vandens parkais ir pan.
Arbatmedžio eterinis aliejus vasarą taip pat padės netikėtai peršalus. Taip neretai nutinka viešint karštuose kraštuose, kur bene kiekvienoje patalpoje veikia oro kondicionierius. Dažniausiai atostogautojus užklumpa slga ir gerklės skausmas. Pirmasis dalykas, kurį privalote padaryti, jei matote, jog peršti gerklę, varva nosis ar atsirado kosulys – įtrinkite pėdas arbatmedžio eteriniu aliejumi. Arbatmedžio aliejus stimuliuoja imuninę sistemą (įrodyta moksliškai) ir padeda organizmui kovoti su ligos sukelėju. Šis metodas tinkamas kūdikiams nuo 6 mėn. ir visiems vyresniems atostogautojams!
Skaudamai gerklei gydyti pasigaminkite super efektyvų skalavimo skystį. Druskos rasite bet kuriuose poilsio namuose ar viešbutyje, tad atostogų atveju tai tikrai įgyvendinamas variantas.
RECEPTAS:
1 šaukštas valgomosios druskos
5 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus
Stiklinė šilto vandens
Eterinį aliejų užlašinkite ant druskos, o šią suberkite į šiltą vandenį. Išmaišykite ir skalaukite. Procedūrą reikia atlikti kelis kartus per dieną. Šis metodas yra NEREALUS ir super efektyvus! Tik akcentuoju: skalavimo skystis tinkamas tik tiems, kurie moka išspjauti skysčius iš burnos – mažiems vaikams (iki 5 metų) šio recepto nerekomenduojame.
Užklupusiai slogai suvaldyti būtinai turėkite „Baubuką“. Mano sūnui sloga visada atsiranda persimaudžius. Dažnai šią vasarinę slogą sukelia ne tai, kad vaikas sušalo vandenyje, bet tai, kad jis tame vandenyje turškėsi, nardė, gargaliojo ir pan. (tas pats nutinka ir vyrui, kuris griuvinėja į vandenį nuo burlentės). Į nosį patekęs vanduo dirgina ir sausina gleivinę, tad natūralu, jog ponia nosis ima gintis! O ginasi ji apvalydama savo jautrią gleivinę gleivėmis,kurias mes ir vadiname sloga.
Jei neturite jau pagaminto „Baubuko“, bet turite arbatmedžio eterinio aliejaus, „Baubuką“ pasigaminsite be vargo! Raskite 20ml augalinio aliejaus (alyvuogių, migdolų, sezamų, kokosų ar bet kurio kito) iš įlašinkite į jį 6 lašus arbatmedžio. Viskas, tobuliausia priemonė nuo slogos pagaminta! „Baubuku“ reikia tepti nosį (viduje) ir panosę kas dvi valandas. Vyresni vaikučiais gali pasitepti nosį savarankiškai, t.y. pirštuku, mažyliams procedūrą atlikite ausų krapštuku (pagaliukas su vata). Priemonė tinkama vaikučiams nuo 6 mėnesių ir visai šeimai. Plačiau paskaityti apie slogos gydymą galite ČIA.
Vasaros vaistinėlę būtinai papildyčiau ir mandarinų eteriniu aliejumi. Jis sprendžia dvi vaikiškas bėdas: amžinus nesklandumus su pilveliu ir …vaikiškas nuotaikų kaitas!
Dėl pasikeitusių sąlygų, kitokio maisto raciono, pilvelis per atostogas streikuoja dažnai ir mandarinas yra vienas efektyviausių pagalbininkų šioje situacijoje. Šis eterinis aliejus tonizuoja virškinimo sistemą, gerina virškinimą, mažina dujų kaupimąsi. Mandarinų eterinis aliejus pagelbės užkietėjus viduriams (o tai dažnai nutinka pakeitus aplinką). Ką daryti?
Paimkite arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus ar bekvapio riebesnio kremo/kūno losjono, įlašinkite 2-3 lašelius mandarinų eterinio aliejaus ir pamasažuokite vaikui pilvelį. Šią procedūra reikėtų kartoti kelis kartus per dieną.
Lygiai tą patį reikia daryti, jei vaikas skundžiasi pilvelio skausmais ar dujų susilaikymu. Beje, toks masažas tinkamas ir patiems mažiausiems leliukams, kuriuos kamuoja pilvelio diegliai! Švelnus masažas, mamos ar tėčio rankų šiluma ir mandarinų eterinis aliejus daro stebuklus!
Prancūzų aromaterapeutai mandarinų eterinį aliejų pakrikštijo „vaikų gelbėtoju“, nes šis garsėja nuotaiką reguliuojančiomis savybėmis. Šis kvapnus pagalbininkas ypač tinka neramiems, hiperaktyviems, greitai pavargstantiems, nuolatos zyziantiems ir aplinka nepatenkintiems vaikams. Tokiu atveju mandarinų eterinis aliejus yra garinamas patalpose, kur vaikas miega/valgo/žaidžia, taip pat yra ruošiamos aromaterapinės vonios. Atostogų metu naudokite greitąjį metodą: įtrinkite mandarinų aliejumi vaiko pėdutes arba duokite šio aliejaus uostyti nuo servetėlės/vatos tamponėlio. Iš buteliuko uostyti šio aliejaus nerekomenduoju, nes jis baaaisiai skaniai kvepia saldainiais, mažasis gali sugalvoti paragauti,o tai nėra gerai!
Pasirinkusiems aktyvias atostogas, kai daug keliaujama pėsčiomis, į kelioninę rankinę rekomenduoju įsidėti pipirmėčių eterinį aliejų Jis gelbsti pavargusias, patinusias pėdas ir blauzdas. Ką daryti? Į augalinį aliejų ar riebų kremą/losjoną įlašinkite 5-6 lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus ir masažuokite skaudamas kojas. Akimirksniu pajausite palengvėjimą, nes pipirmėčių aliejus šaldo, ramina, nuima skausmą ir tinimą. Šis metodas tinkamas tik nuo 7 metų! Kūdikiams ir mažiems vaikams pipirmėčių aliejus odos procedūroms nenaudojamas.
Gaivus ir vėsus pipirmėčių aliejaus aromatas yra tikras išsigelbėjimas kelionėse automobiliu, autobusu, laivu ar lėktuvu, kai netikėtai ima pykinti. Tiesiog inhaliuokite pipirmėčių aliejų tiesiai iš buteliuko ar nuo popierinės servetėlės.
Pipirmėte pagelbės ir netikėtai užklupus galvos skausmui. Vėlgi galite inhaliuoti eterinį aliejų iš buteliuko ar nuo popierinės servetėlės, garinti garintuvu arba kiek praskiestu pamasažuoti smilkinius ir kaklo nugarinę dalį. Vaistų nuo skausmo pipirmėte tikriausiai nepakeis, bet akyse tikrai „prašviesės“.
Beje, arbatmedžio, pipirmėčių ir levandų eteriniai aliejai yra puikios papildomos priemonės apsaugai nuo uodų. Jei važiuojate prie vandens, kur knibždėte knibžda zyzlių, būtinai pasirūpinkite stipresne apsauga. Kartu su įprastais purškiamais ir tepamais repelentais, naudokite ir grynus eterinius aliejus. Paprastas,greitas ir efektyvus naudojimo būdas yra užlašinti GRYNŲ eterinių aliejų ant drabužių (kelnių klešnių galai,rankogaliai, ant pečių, galvos apdangalų ir pan.). Dėmių eterinis aliejus nepalieka, tad lašinkite drąsiai tiek ant šviesių,tiek ant tamsių audinių. Nuo kūno šilumos eteriukai garuos ir saugos Jus gan ilgą laiką.
Keliaudami atostogauti nepamirškite įsidėti priemonių nuo uodų. Kviečiame skaityti straipsnį apie natūralią apsaugą nuo šių zyziančių vasaros palydovų.
Mintis apie apsaugą nuo saulės ir mūsų išbandytas (bei rekomenduojamas) priemones rasite ČIA.
Štai tokia kelioninė vaistinėlė pagal mane. Linkiu Jums įsimintinų atostogų ir nuostabaus laiko su šeima! Būkite sveiki ir laimingi!
Su meile,
Aromaterapeutė Giedrė Veličkienė
Visų straipsnyje minimų priemonių galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje.
Su meile, aromáma
Palikite komentarą
Comments
klausimas del aliejuku
By: Deimante On 2020-12-08sveiki ,mano dukte itariu nusidegino veiduka su e.a. rozalina ,uzlasinau ant petuko o ji uzmigo veiduku ant to petuko. ir po to atsirado palaipsniui didele zaizda,ar galima patepti ta zaizdele levandu e.a. ar padaryciau dar blogiau? kaip tiksliau naudoti levandu e.a. tokiu atveju ? Aciu !
Replied by: Simona aromáma On 2020-12-16