Kaip apsaugoti vaikus nuo uodų armijos?
Pagaliau atkeliavo šiltasis sezonas! Puikus oras, ilgos dienos, ledai, šėlionės lauke ir…armija uodų ? Kasdien gauname dešimtis laiškų su klausimu „Kaip apsaugoti vaikučius nuo uodų? Kaip elgtis, jei uodai puola kūdikėlį, o Jūs bijote naudoti agresyvesnius repelentus?”
Jūsų prašymu dalinamės aromaterapiniais receptais. Viskas labai paprasta, pigu, lengvai pagaminama namuose, skaniai kvepia ir svarbiausia – tinka patiems mažiausiems! ? Jau aštuntą vasarą naudosiu šias priemones savo sūneliui ir galiu pasakyti: jos tikrai veikia! Raginame nenaudoti cheminių/sintetinių repelentų, o pasigaminti priemones namuose. Bus ir naudinga ir smagu ?
Pirmiausiai – klasikinis purkškiklis nuo erkių ir uodų su eteriniais aliejais. Ši priemonė tinka vaikams nuo 10 mėnesių ir suaugusiems (vaikams galite purkšti ant drabužėlių, vežimo, kepurytės, plaukų ir pan). Koncentruota, kvapni ir puikiai maskuojantį salsvą žmogaus kūno kvapą ? (hrrr kaip makabriškai nuskambėjo!)
Kaip žinia, dauguma priemonių nuo uodų kvepia citrinžole. Akcentuoju: ne citrina, bet citrinžole. Žvakės nuo uodų, purškiami repelentai ir pan. – citrinžolių rojus. Taigi ir mūsų kūrinėlis kvepės šia nuostabia, vidurio Azijoje augančia žolele. Tai bus pagrindas. Poveikio sustiprinimui panaudosime erkių nemylimą arbatmedžio aliejų, aštrumo suteiks eukaliptas ir, kad nepasirodytų per mažai – kokteiliuką pasaldinsime levanda. Pradedam!
RECEPTAS: (Purškalas „Zyzlys nuskris“)
30 lašų citrinžolės eterinio aliejaus (galima pakeisti Japoninio laurenio eteriniu aliejumi)
15 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus
20 lašų tikrosios levandos eterinio aliejaus
10 lašų eukalipto (spindulinio) eterinio aliejaus
50 ml vandens (iš čiaupo)
Gamyba: į buteliuką sulašinkite eterinius aliejus ir užpilkite vandeniu. Eteriniai aliejai plūdūriuos vandens paviršiuje, tad prieš naudojant, nepamirškite suplakti!
Patartina, kad buteliukas būtų tamsaus stiklo, kad šviesa, plastikas ir kiti aplinkos veiksniai nepažeistų gerųjų eterinių aliejų savybių. Iš bėdos tiks ir bet koks stiklinis/plastikinis buteliukas su purkštuku. Vis tiek priemonė ilgai neužsistovės ?
Pagaminta priemonė „galioja“ 12 mėn., bet esu tikra, kad išnaudosite daug greičiau ir gaminsitės dar
P.S. Mūsų ištikimos klientės pastebėjo, jog priemonė nuo uodų savo sudėtimi labai panaši į populiarųjį oro gaiviklį „Šalin,ligos!“. Tikra tiesa! Jei turite nuo žiemos užsilikusio šio gėrio, galite tiesiog papildomai įlašinti citrinžolės ir levandų eterinių aliejų ir turėsite nuostabų purškiklį nuo uodų
Naudojimas: gerai supurtykite ir purkškite priemonę ant drabužių, galvos apdangalų, plaukų, per didesnį atstumą – ant odos. Galite išpurkšti vaikiuko vežimėlį, pataliuką. Gausiai ant odos nepurkškite, ypač, jei ji jautri. Nuo šiltos odos eteriniai aliejai nugaruoja labai greitai, o štai audiniai (drabužėliai, vežimėlis ir pan.) neleidžia eterinio aliejaus molekulėms nugaruoti taip greitai. Apsauga bus aktyvi 30-60min, paskui „atsišviežinkite“. Aišku, daug kas priklauso nuo oro. Atminkite, kad šiltu ir vėjuotu oru eteriniai aliejai nugaruoja greičiau, nei ramų vėsesnį vakarą. Na, porą kartų pabandysite ir bus aišku!
Daug kas klausiate ar ši priemonė atbaido erkes. Taip, teoriškai erkėms ji turėtų nepatikti, nes sudėtyje yra arbatmedžio. Visgi, jei laiką leidžiate prie ežero, miške, pievoje, kur knibždėte knibžda erkių, siūlome apsaugą sustiprinti grynu arbatmedžio eteriniu aliejumi. Užlašinkite jo ant vaiko drabužių, šortų/kelnių klešnių galų, „pašventinkite“ kepurytę. Arbatmedžio eterinis aliejus dėmių nepalieka, nuo kūno šilumos garuoja ir atbaido juodąsias nenaudėlės.
100% apsaugos nesuteiks jokios priemonės. Grįžę iš lauko būtinai išpurtykite visus drabužius ir apžiūrėkite vaiko kūnelį.
Suaugusiems rekomenduojame pasigaminti stipresnį aliejinį repelentą, kuris saugos nuo zyzlių gerokai ilgiau ir efektyviau!Šį reikalą aš tiesiog įsimylėjau!Jis taip tobulai kvepia, nepalieka „riebalo“ jausmo ant odos ir yra LABAI patogus naudoti.
Aliejinis repelentas „Uodė Tavęs neužuodė“ – nurautą pavadinimą sugalvojau, ar ne? Šio aliejinio mišinio pateikta sudėtis yra kitokia, nei to, kurį rasite mūsų el.parduotuvėje, tačiau norėjau supaprastinti Jums reikalus, kad galėtumėte panaudoti namuose turimas eterinių aliejų atsargas, likusias nuo žiemos.
50ml saldžiųjų migdolų arba kamelijų aliejaus (kamelijų aliejus gerokai „lengvesnis“ nei migdolų, tad jei Jūsų oda sunkiai „geria“ augalinius aliejus, verčiau rinkitės kameliją).
8 lašai citrinkvapio eukalipto eterinio aliejaus
8 lašai arbatmedžio eterinio aliejaus
10 lašų citrinžolės eterinio aliejaus (galima pakeisti Japoninio laurenioeteriniu aliejumi)
10 lašų levandų eterinio aliejaus
Dėl aštrumo, jei turite, galite įlašinti kelis lašelius pipirmėčių eterinio aliejaus.
Eterinius aliejus sulašinkite į augalinio aliejaus bazę ir uždarykite mišinį į tamsaus stiklo buteliuką. Tepkite atviras kūno vietas kas dvi-tris valandas.Tinka vaikams nuo trijų metų, mamoms ir tėčiams, močiutėms ir diedukams
!!! Jei pirmą kartą naudosite priemones su eteriniais aliejais, pastebėkite savo kūno reakcijas – ar neatsirado perštėjimas, paraudimas, patinimas, gerklės kutenimas, sloga, akių ašarojimas ir pan. Jei atsirado bent vienas iš nurodytų simptomų, priemonės nenaudokite.
Keliaujame toliau: ką daryti su mažiausiais kūdikėliais?
Deja, uodai mėgsta valgyti ir pačius mažiausius leliukus ? Dažnai uodų įkandimo vietose tokiems mažyliams atsiranda didelės „bandos“, patinimai, ilgai lieka paraudimas. Aš savo sūneliui apsaugoti naudojau levandų hidrolatą (levandų žiedų vandenį). Tai priemonė, kurios nereikia gaminti, jos galima įsigyti aromaterapijos salonuose, eko prekių parduotuvėse etc. Tai vandenukas, kuriame yra labai nedidelė koncentracija levandų eterinio aliejaus. Kvapas švelnus, poveikis – dar švelnesnis. Tinka naudoti nuo pirmų gyvenimo dienų! Taip pat tinka ir jautrią odą turintiems vyresniems vaikams ir suaugusiems, arba tiems, kurie netoleruoja stiprių eterinių aliejų kvapų.
Nusiperkate tokį gėrį ir purškiate savo leliukui tiesiai ant odelės (paskui papasakosiu ir kitus šios priemonės daromus stebuklus), ant drabuželių, pataliuko, vežimėlio ir t.t. Visiškai saugu, patikima, o poveikis fantastiškas!
Pamenu, kai mano Arvydukui buvo kiek daugiau nei metai, pačioje birželio pradžioje svečiavomės lietuviškam pajūryje. Uodų masė. Neįmanoma atsiginti. Išpurškiau brangenybę levandų hidroliatu nuo galvos iki kojų. Sėdi mažasis ant suolelio, aplink malasi uodai, bet nei vienas nenutupia ?Komiškas vaizdelis buvo… uodų aureolė ?
Vienas niuansas dėl levandų hidroliato: kadangi eterinio aliejaus koncentracija šioje priemonėje nedidelė, ją reikės naudoti dažnai. Paprastai užtenka papurkšti kas 30 min, bet jei oras šiltas ir vėjuotas, apsaugą atnaujinkite du-tris kartus per valandą. Pora papurškimų ir toliau ramu.
Levandų hidroliatas yra priemonė, kurią rankinėje turi turėti kiekviena mama!
Šis vandenukas – labai universaliai panaudojamas:
• Iššutusiai, sudirgusiai, išbertai odelei raminti. Ypač gerai veikia užpakaliuko iššutimus, sauskelnių dermatitą, prakaitinę. Tiesiog purkškite tiesiai ant pažeistos odelės.
• Ramina ir vėsiną saulėje nudegusią odą (levanda turi savybę stebuklingai „ištraukti“ karštį).
• Gydo akių infekcijas. Nesvarbu, ar akytė pūliuoja nuo gimimo, ar mažasis padauža įsitrynė kokių dulkių ir akytė traiškanoja – levandų vandenukas bus pirmas vaistas. Tiesiog sumirkykite vatos tamponėlį su hidroliatu ir kelis kart dienoje valykite akytes.
• Pirmoji pagalba nubrozdintai ar kitaip pažeistai odelei: malšina skausmą, saugo nuo infekcijos, skatina gijimą.
• Mamoms levandų hidroliatas puikiai pakeis veido toniką. Purkškite veidą po prausimosi, prieš tepant kremu. Ramina, vėsina, mažina uždegimus, bėrimus.
• Ramina odą po depiliacijos ar skutimosi (vyrai tai įvertins!) Akimirksniu malšina sudirgimą, „žąsies odą“.
• Nepamainomas kelionių metu: jei mažyliui karšta, jis tapo irzlus, neramus – „pašventinkite“ jį levandų vandenuku. Kvapas ramina, o eterinis aliejus vėsina.
• Nuostabi kvepalų alternatyva mažoms mergaitėms!!! Viena geriausių dovanų princesei, kuri nekantrauja išbandyti kvepalus (dažnai ir neribotais kiekiais…) ? Sakau iš patirties!
Reziumė: levandų hidroliatas universaliai naudojamas visoms sudirgusios odos būklėms, kada reikia raminti, vėsinti, mažinti skausmą, uždegimą ir niežulį. Tinkamas nuo gimimo.
Ką daryti, jei koks nenaudėlis uodas visgi ėmė ir prasibrovė pro kvapnųjį apsauginį šydą?
Įkastas, niežtinčias, paraudusias odos vietas įtrinkite GRYNU levandų eterinių aliejumi (levandų aliejus yra vienas iš nedaugelio aliejų, kuriuos saugiai galima naudoti neskiestą, tiesiai ant odos). Jei naudosite eterinį aliejų kūdikėliui – šiek tiek praskieskite jį su augaliniu aliejumi (dėl šv. Ramybės).
Levandų eterinis aliejus ramina, vėsina, mažina niežėjimą. Jei mažylis „nukąsė“ odą iki žaizdelės, levanda dar ir nuo galimo uždegimo saugo.
Jei priemones tingite gaminti pačios (ar neturite aliejų) – galite įsigyti pas mus!
Turime trijų rūšių apsaugą nuo uodų: levandų hidroliatą patiems mažiausiems (0-10mėn.), vandeninį purškalą „Zyzlys nuskris„ (10mėn. – 3 metų amžiaus vaikams ir visai šeimai), aliejinį repelentą „Uodė Tavęs neužuodė“ – vyresniems nei 3m metų vaikams ir visai šeimai.
Šių gėrių rasite mūsų spalvingoje el.parduotuvėje www.aromama.lt O skyrelyje „Kur įsigyti“ rasite adresus parduotuvių, kur mūsų gaminamas kvapnias priemones galite pačiupinėti, pauostyti ir pabandyti
Su meile ir saulėtais linkėjimais,
Aromaterapeutė, kvapnios linijos „aromáma“ šeimininkė ir kūrėja,
Giedrė Veličkienė
Palikite komentarą