0
0
Pleiskanos
Dažniausios pleiskanų atsiradimo priežastys:
1️⃣Grybelis (malassezia) - tai bene dažniausia pleiskanų atsiradimo priežastis. Šis grybelis nuolat gyvena ant sveikos žmogaus ir gyvūnų odos, minta jos išskiriamais riebalais, tačiau pažeidus natūralų odos barjerą (pvz. dėl netinkamų, agresyvių odos priežiūros priemonių ar antibiotikų naudojimo) jis pradeda nekontroliuojamai vešėti ir sukelia gausų pleiskanojimą. Netrukus plaukai praranda sveiką blizgesį ir įgauną pilkšvą, negyvą atspalvį - atrodo lyg būtų apnešti dulkėmis ar pelenais. Tokie plaukai labiau riebaluojasi.
REKOMENDACIJA: Grybelio sukeltam pleiskanojimui gydyti į kasdienį švelnų šampūną lašinkite kelis lašus arbatmedžio ir citrinų eterinių aliejų. Lašinkite į vienkartinį priemonės kiekį, ne į visą buteliuką iškart, nes eteriniai aliejai gali pakeisti priemonių konsistenciją. Arbatmedis - galingas priešgrybelinis preparatas ir puiki papildoma priemonė galvos odos priežiūrai, kuri ne tik sumažins pleiskanojimą, galvos odą sudirgimą ir plaukų riebalavimąsi, bet ir padės nugalėti šių problemų priežastį - grybelį. Citrinų aliejus grąžins plaukams gyvybingumą ir padės sureguliuoti riebalinių liaukų veiklą. Taip pat grybelio kamuojamai galvos odai du - tris kartus per savaitę padarykite aliejinę kaukę. Į 50ml kamelijų aliejaus įlašinkite po 6 lašus arbatmedžio ir frankincenso eterinių aliejų ir ištrinkite šiuo mišiniu galvos odą ir plaukų šaknis. Palaikykite 20 - 30 min. ir du kartus išplaukite šampūnu, į kurį įlašinta šių eterinių aliejų. Esant grybelio sukeltam pleiskanojimui rekomenduojama vartoti probiotikus, kurie padės atkurti normalią organizmo mikroflorą ir suvaldyti grybelį - pleiskanų atsiradimo priežastį.
2️⃣Seborėjinis dermatitas - tai uždegiminė odos liga, pasireiškianti riebiais, pleiskanotais odos plotais tam tikrose kūno vietose, o ypač plaukuotoje galvos dalyje. Dažniausiai tai yra ilgalaikė problema, kamuojanti žmones metų metais. Reikia suprasti, kad tai nėra tik odos liga. Uždegimas pirmiausiai prasideda organizmo viduje. Tai kas reiškiasi odos paviršiuje jau yra tik pasėkmė. Sergant seborėjiniu dermatitu būtina rūpintis mityba, rekomenduojama vartoti omega3 riebiųjų rūgščių turinčius maisto produktus ar papildus (pvz. žuvų taukus arba linų sėmenų, dažinių dygminų aliejus ), nes šios rūgštys mažina uždegiminius procesus organizme.
REKOMENDACIJA: seborėjinio dermatito kamuojamai odai veiksmingai padeda naktinis galvos odos ir plaukų šaknų tonikas "Miškų dukra". Šios priemonės sudėtyje esantys augalų hidrolatai ir ekstraktai balansuoja ir ramina galvos odą, veikia priešuždegimiškai. Seborėjinei galvos odai tikrai patiks šampūnas su papildomai įlašintais citrinų, frankincenso, levandų, arbatmedžio eteriniais aliejais (pakaitaliokite, kad atrastumėte, kas Jums tinka labiausiai) bei aliejinė skalpo kaukė, pagaminta iš 50ml kamelijų aliejaus, 2 lašų arbatmedžio, 2 lašų citrinų, 4 lašų kedrų ir 4 lašų levandų eterinių aliejų. Šiuo mišiniu ištrinkite galvos odą ir plaukų šaknis. Palaikykite 20 - 30 min. ir du kartus išplaukite švelniu šampūnu.
3️⃣ Egzema - taip pat uždegiminė liga, pasireiškianti itin sausa, pleiskanojančia oda ir stipriu niežuliu. Egzemos apimtą odą būtina gausiai drėkinti ir vėlgi nepamiršti, jog tai nėra tik odos liga ir rūpintis vis organizmo sveikata ir gerove: vengti streso, subalansuotai maitintis, vartoti #omega3 papildus ir probiotikus.
REKOMENDACIJA: egzemos sukeltą diskomfortą geriausiai malšina kedrų, frankincenso ir levandų eteriniai aliejai. Lašinkite jų į šampūną, darykite aliejinę skalpo kaukę: į 50ml kamelijų aliejaus įlašinkite po 2 lašus kiekvieno eterinio aliejaus. Galvos odos drėgmei palaikyti itin tinka naktinės galvos odos ir plaukų šaknų kaukės su alavijo ir levandų geliu "Vasaros gelbėtojas". Ištepkite skalpo odą ir palikite visai nakčiai. Alavijas puikiai drėkina, o levanda ramina - ne tik niežtinčią odą, bet ir miegą.
4️⃣Sausa ir jautri galvos oda - dažniausiai ši būklė yra nuolatinė arba sukelta kontaktinio dermatito, t.y. dėl netinkamų priemonių naudojimo, agresyvaus aplinkos poveikio, procedūrų ir pan. Pasireiškia sudirgusia, niežtinčia, jautria oda ir smulkiu, gausiu galvos odos pleiskanojimu.
REKOMENDACIJA: Problemą spręsti pirmiausiai padės labai švelnių plaukų priežiūros priemonių naudojimas: jokiais būdais nenaudokite šampūno su agresyviais putokliais, tokiais kaip SLS. Rinkitės šampūną su švelniais, augalinės kilmės putokliais ir raminančiais augalų ekstraktais. Galvos odą drėkinkite alavijo ir levandų geliu "Vasaros gelbėtojas" - ištepkite skalpą ir palikite per naktį. Procedūrą darykite kartą ar du per savaitę. Pakaitomis nakčiai supurkškite skalpą ir plaukų šaknis naktiniu galvos odos ir plaukų šaknų toniku "Miškų dukra". Sudėtyje esantys hidrolatai sumažins odos sudirgimą. Du - tris kartus per savaitę palepinkite galvos odą aliejine plaukų kauke iš 50ml kamelijų aliejaus ir kedrų, frankincenso ir levandų eterinių aliejų (kiekvieno lašinkite po 4 lašus). Šių aliejų taip pat galite lašinti į kasdienį šampūną.
Visų straipsnyje rekomenduojamų priemonių galite įsigyti www.aromama.lt ir firminėse aromáma parduotuvėse.
Grožio linkėjimai!
aromáma
Posted in:
Straipsniai
Leave a comment