0
0
Kaip apsaugoti mažuosius nuo saulės?
Vis karščiau ir karščiau kaitinanti saulytė kviečia į lauką didelius ir mažus. Rūpestingos mamos atakuoja mūsų pašto dėžutę klausimais „Kaip apsaugoti mažuosius nuo saulės?“.
Mano nuomone, Lietuvos klimato sąlygomis taip baaaaisiai baaaaaisiai bijoti saulės spindulių nėra reikalo.
Saikingos saulės vonios yra reikalingos tiek mažiems vaikams, tiek suaugusiems žmonėms. Būnant saulėje mūsų organizmas gamina vitaminą D, kuris svarbus ne tik mūsų kaulams, dantims, gerai nuotaikai, bet ir tvirtai imuninei sistemai. Lietuvos geografinė padėtis ir klimato sąlygos lemia, kad galimybę gaudyti natūralų vitaminą D mes turime tik 4 mėnesius per metus (gegužė – rugsėjis). Taigi marš į lauką!?
Pasak medikų, tam, kad „susigraibyti“ reikiamą stebuklingojo vitamino dozę, reikėtų pasikaitinti saulėje 10-15 min. apie 11-14val., kada saulės aktyvumas būna didžiausias. Taip taip, perskaitėte teisingai. Neva tuo metu saulės spinduliai būna „tokio“ ilgio ir krinta „tokiu“ kampu, kad mūsų odos ląstelėms lengviausia juos pagauti ir paskatinti organizmą gaminti vitaminą D. Visą kitą laiką saule reikėtų mėgautis protingai. Tai reiškia: pridengti galveles kepuraitėmis ar skarelėmis, rengtis plonais, šviesiais medvilniais drabužiais, vartoti daug skysčių ir stengtis laiką leisti daugiau pavėsyje. Jei atostogaujate prie jūros ar ežero, kur pavėsį gali suteikti tik skėtis (o mažąjį atostogautoją išlaikyti po skėčiu ilgiau nei 30 sek. neįmanoma), teks pasirūpinti tinkama odelės apsauga.
Jei rinksitės saulės kremą, darykite tai labai atidžiai. Tai turi būti ekologiškas produktas be jokių kenksmingų sudedamųjų dalių, kaip antai aliuminis ir kitokie metalai. Jie ne tik patenka į mūsų organizmą, bet ir paveikti saulės spindulių virsta laisvaisiais radikalais, kurie skatina vėžinius procesus odoje. Apsauginio kremo sudėtyje neturi būti nano dalelių, kurios kaupiasi riebaliniame sluoksnyje ir patenka netgi kraują ar motinos pieną! Skaitykite sudėtį ir analizuokite ją internete esančiose duomenų bazėse. Kai kurie kremai ir losjonai nuo saulės yra gerokai žalingesni nei pati saulė.
Mudvi su Irena savo mylimiausių berniukų odos apsaugai naudojame augalinius aliejus. Ir tik tomis dienomis, kai saulė būna itin karšta. Arba tada, kai visą dieną leidžiame saulės atokaitoje. Augaliniai aliejai turi natūralius saulės filtrus! Tikslaus šių filtrų veikimo mechanizmo neaiškinsiu, tačiau paprastai tariant Jūsų oda yra apsaugota tol, kol aliejus užteptas ant odos žvilga. Žvilga – reiškia atspindi saulės spindulius. Mano praktika rodo, kad tokia apsauga trunka apie 90-120 min. Žinoma, „žvilgantis“ laikas priklauso nuo to, kaip oda „geria“ aliejų, nuo to ar daug maudotės ir pan. Stebėkite žvilgesį!
Dar vienas fainas reikalas: augaliniai aliejai ne tik saugo nuo saulės spindulių, bet ir maitina, drėkina, minkština odą. Dviguba nauda!
Kokie augaliniai aliejai yra tinkami apsaugai nuo saulės?
Dažna mama internete randa informaciją, kad aviečių sėklų aliejus yra pats geriausias apsauginis aliejus. Jo SPF, priklausomai nuo aliejaus kokybės, gali būti 28 – 50. Rimtai. Bet yra viena bėda su šiuo aliejumi: jis žiauriai, tikrai žiauriai riebus. Asmeniškai man, saulė, karštis, neduok Die smėlis ir riebaluota oda skamba nekaip. Ir čia ne mano fantazija. Išbandžiau ir atsakingai pareiškiu? Šį aliejų patarčiau naudoti gaminant natūralius kremus nuo saulės. Kaip kremo sudedamoji dalis, maišant su kitais aliejais jis puikus, bet naudoti vieną man nepatiko.
Kitas dažnai reklamuojamas, bet (mano žiniomis) retai mamų naudojamas aliejus yra morkų sėklų. Tiksliau morkų sėklų ištrauka saulėgrąžų aliejuje. Jo SPF gali siekti 38 – 40. Bet jis turi spalvą. Lengvai dažo odą (kaip savaiminis įdegis) ir drabužius.
Populiarus pasirinkimas – alyvuogių aliejus. Jo natūralus SPF yra apie 8. Panašią apsaugą teikia ir visų mylimas kokosų aliejus.
Mūsų nuolatinės klientės klausia ar migdolų aliejus, kurį jos žiemą pirko aromaterapinių priemonių gamybai, masažams ir vaikiukų odos priežiūrai yra tinkamas apsaugai nuo saulės. Be abejonės TAIP! Saldžiųjų migdolų aliejus žada SPF 5 – 6, plius yra tokios konsistencijos ir „riebumo“, kad gana ilgai „žvilgės“ užteptas ant odos, bet nesukels nemalonių pojūčių dėl riebumo.
Plonu augalinio aliejaus sluoksniu ištepkite atviras kūno vietas dar pries einant į lauką. Atnaujinkite apsaugą, kai matysite, jog odelė jau nežvilga. Viskas. Tobulumas slypi paprastume.
Šalto spaudimo migdolų aliejų panaudosite ne tik apsaugai nuo saulės, bet ir kūdikių ir vaikų masažams, odos priežiūrai, strijų profilaktikai, bei aromaterapinių priemonių gamybai („Baubukas“, „Dantukų fėja“, „Sapnų debesėlis“, „Ramus pilvelis“ yra gaminami migdolų aliejaus pagrindu).
Saldžiųjų migdolų aliejus yra pati populiariausia kūdikių kosmetikos sudedamoji dalis, nes yra neutralus, labai retai sukelia alergines reakcijas, tinka net pačiai jautriausiai odai.
Jei važiuojate prie jūros, ežero ar kito vandens telkinio – turėkite galvoje, kad čia saulės spinduliuotė yra dar aktyvesnė. Taip yra todėl, kad vanduo atspindi saulės spindulius, taigi Jūsų oda gauna „dvigubą dozę“. Ilsintis prie vandens arba arčiau pusiaujo esančiuose kurortuose (Graikijoje, Turkijoje, Ispanijoje ir pan.) pasirūpinkite rimtesne apsauga nuo saulės. Nusipirkite gerą, natūralios sudėties, dermatologiškai patikrintą ir būtinų būtiniausiai kūdikiams ir vaikams skirtą kremą, pienelį ar losjoną nuo saulės. Kodėl taip akcentuoju tinkamumą kūdikiams vaikams? LABAI LABAI retas saulės kremas yra papildomai tikrinamas ir aprobuojamas būtent, kaip tinkamas vaikams. Su kūdikiškomis kosmetikos priemonėmis dar sudėtingiau. Apsauginis faktorius kūdikiams ir vaikams skirtuose kremuose turi būti nuo 30 iki 50 SPF.
Jau ne pirmą vasarą naudoju ir man labai patinka UNICO produkcija nuo saulės. Patikrina dermatologiškai, aprobuota, kaip tinkama kūdikiams ir vaikams (yra net tokia priemonė, kuri tinka kūdikiams nuo 3 mėnesių – va čia tai „levelis“!!!). Priemonės gana geros sudėties, lengvai tepasi, nepalieka to baisaus riebumo pojūčio, atsparios vandeniui. Kaip ir minėjau, šiais kremais vaikus teplioju tik tada, kai ilsimės prie vandens arba užsienio kurortuose, Lietuviškomis sąlygomis, kasdienei apsaugai tikrai pakanka augalinių aliejų.
Linkiu Jums gražios vasaros ir saugių linksmybių gryname ore! Gaudykite saulės spinduliukus, kaupkite vitamino D atsargas ir būkite visi sveiki!
Saulėti linkėjimai!
Giedrė
Posted in:
Straipsniai
Leave a comment