0
0
Įnoringasis sviestmedis
Kiekvienas sviestmedžio aliejaus indelis yra su savo "charakteriu" – jis stengsta taip, kaip jam patinka, o paviršiuje išsiformuoja visiškai netikėtas raštas. Viename indelyje lygiai, kitame su įdubimu, trečiame banguotai, ketvirtame gruoblėtai. Natūralūs, nerafinuoti sviestai taip elgiasi ir nieko čia nepadarysi. Tai daugiausiai priklauso nuo temperatūrų svyravimo: sviestmedžio aliejų, tiksliau sviestą, mes gauname tiesiai iš Ganos, tokiuose pagalves primenančiuose maišuose. Tada jį pjaustome, dedame į nerūdijančio plieno dubenį ir tirpiname ant silpnos ugnelės, kol jis virsta skystu, švelniai riešutais kvepiančiu, auksaspalviu aliejumi. Karštą sviestmedžių aliejų pilstome į sterilius stiklinius indelius ir paliekame per naktį sustingti. Kartais tai vyksta šiltesnėje aplinkoje, kartais vėsesnėje. Būtent todėl rytą randame „paviršių įvairovę“.
Paviršiaus lygumas ar gruoblėtumas nedaro jokios įtakos produkto kokybei, tad nenusigąskite, jei atidarius indelį Afrikos auksu vadinamo sviestmedžio aliejaus paviršius nebus idealiai lygus. Jus gali pasitikti mažesnis ar didesnis įdubimas, gruoblėtumas ar dar kokia išdaiga.
Sviestmedžių aliejus šaltuoju metų laiku yra vienas perkamiausių aromáma linijos produktų. Kodėl? Nes jis tinkamas visur ir visada!
- Itin sausos ir jautrios odos priežiūrai – rankoms, pėdoms, lūpoms, alkūnėms, keliams, išsausėjusiems odos ploteliams ant kūdikių ir vaikų kojyčių ir pan.;
- Sutrūkusiems lūpų kampučiams;
- Tobulas plaukų galiukų „maistas“ – jokie kiti aliejai taip gerai nesutvarko besišakojančių plaukų galų, kaip sviestmedis. Tepkite sausų plaukų galiukus nakčiai, rytą išplaukite.
- Kūdikėlių užpakaliuko priežiūrai – kartu su levandų vandeniu gelbsti paraudusią, iššutusią odelę ir apsaugo nuo tolimesnio pažeidimo.
- Kaip apsauginis odos barjeras nuo šalčio, vėjo ir drėgmės. Tepkite prieš pat einant į lauką. Tinka veidui, rankoms, lūpoms, ausims ir pan.;
- Mažiausiai žinoma sviestmedžio savybė yra ta, kad jis nerealiai veiksmingai „atkemša“ užsikimšusią nosį! Abu kartus kai buvau nėščia, mane kankino „nėštukių sloga“, kuri atsiranda, kai organizme padaugėja skysčių ir kiek pabrinksta visas kūnas. Nuo ketvirto mėnesio vaikščiojau lyg vatos į nosį prisikimšus. Tol, kol neišbandžiau sviestmedžio. TOBULA! Tiesiog reikia pasitepti nosies landas porą kartų per dieną. Gimus vaikams atradau, kad sviestmedis labai gerai gelbsti mažas nosytes nuo užburkimo, kurį rudenį ir žiemą dažnai sukelia sausas patalpų oras. Na ir žinoma, sviestmedis yra nerealus reikalas, kai po visų ligų, slogų, nosies plovimų jūros vandeniu reikia atstatyti nosies gleivinės balansą ar palepinti popierinių servetėlių sudirgintą panosies odą;
- Ir dar šis tas moteriško: sviestmedis puikiai maitina nagų odeles!
Trumpai tariant, sviestmedžių aliejus yra šaltojo sezono „must have“!
Daugiau informacijos apie šį stebuklą rasite ČIA.
Su meile ir charakteringais linkėjimais,
aromáma
Paskelbta:
Straipsniai
Palikite komentarą